Onsdag 24. november kl. 09.00-14.00

Workshop med Rob Lambert

  
Program
kl. 09:00-14:00 Workshop med Rob Lambert

"Best EuroSTAR Tutorial in 2019"

Torsdag 25. november kl. 08:00-16:45

Program  
kl. 08:00 Innsjekking
kl. 08:50 Velkommen og takk til partnerne
kl. 09:00 10 Behaviours of Effective Testers
Keynote av Rob Lambert, Cultivated Management

"Opening Key Note: EuroSTAR2021"
kl. 09:45 Pause 10 min - forflytning
HUGIN spor 1 MUNIN spor 2
kl. 09:55 Samkjørte team fra start til slutt
Shomaila Kausar, Systek og Tommy Madsen, Systek
Erfaringsrapport – Modellbasert og kontinuerlig testing i SpareBank 1
Minh Nguyen, Testify
kl. 10:30 Lyntale - TBA
Lyntale - TBA
kl. 10:40 Pause 20 min
kl. 11:00 How children learn testing with dragons
Kari Kakkonen, KnowIT Finland
Kan test automatisering skape en bedre relasjon mellom utviklere og testere?
Henrik Bjerkelund, Soco
kl. 11:35 Lyntale - TBA
Lyntale - TBA
kl. 11:45 LUNSJ
kl. 13:00 Drømmen om Test-Norge
Margrethe Bedregal, Skatteetaten
Testing på sporet - hvordan distribuerte teams testing går på skinner i Europa ved hjelp av sesjonsbasert testing
Dag-Vidar Lorgen, Promis Qualify
kl. 13:35 Automatiserte tester + Slack = smidigere kommunikasjon?
Lyntale av Øystein Hansen, Vipps
Lyntale - TBA
kl. 13:45 Pause 10 min - forflytning
kl. 13:55 Et kontinuerlig eventyr
Tina Syversen og Oda Hoem, Sopra Steria
Effektiv produksjon og bruk av syntetiske testdata hos IMDi
Øyvind Woll, Vivento
kl. 14:30 Lyntale - TBA Lyntale - TBA
kl. 14:40 Pause 20 min
kl. 15:00 Risikobasert testing med inspirasjon fra Østens kultur
Truong Viet Lam, Politiets IKT-tjenester (PIT)
Visualisering for bedre testing og læring. QA som en del av helhetlig risiko og sårbarhetsanalyser
Davrondzhon Gafurov og Tor Gaute Indstøy, NHN
kl. 15:35 Lyntale - TBA Lyntale - TBA
kl. 15:45 Pause 10 min - forflytning
kl. 15:55Personvern, sikkerhet og testing gjennom ti år
Keynote av Bjørn Erik Thon


kl. 16:35 Oppsummering og avslutning av dagen



kl. 16:45 Kveldsarrangement

Share This